2014-08-20     Bernarda, Sabiny, Samuela     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe    


Gorące wiadomości / Aktualności

Zapraszamy na XVI Weekend z Frankensteinem, który odbędzie się 29 i 30 sierpnia w Ząbkowicach Śląskich. To będzie gorący weekend z wielkimi emocjami i dreszczykiem. Wystąpią znane gwiazdy muzyki między innymi: Ray Wilson z legendarnego zespołu Genesis, Acid Drinkers, Grubson, Oddział Zamknięty obchodzący jubileusz 35-lecia jak i ząbkowickie zespoły - The Colonists oraz Plast Band. Wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY. 

PRZEŁĘCZ WALIMSKA - WALIM - PODZIEMNY KOMPLEKS WŁODARZ 24 sierpnia 2014r (niedziela)

ZDOBADZ TYTUŁ WIELKIEGO ODKRYWCY

Jeśli chcesz zdobyć tytuł „WIELKIEGO ODKRYWCY ZIEMI ZABKOWICKIEJ” odwiedź do końca września 2014 roku min. CZTERY RÓZNE QUESTY - Wyprawy Odkrywców i zbierz na potwierdzenie pieczęcie. Wśród „Wielkich Odkrywców" rozlosujemy atrakcyjne upominki oraz nagrodę główna. TABLET! Wiecej informacji www.qwsi.pl

Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim ul. Ząbkowicka 26 ogłasza OTWARTY KONKURS OFERT i zaprasza do składania ofert
...

5/lipiec

...

Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramch działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 wyremontowane zostało dodatkowe pomieszczenie w budynku świetlicy środowiskowej w Byczeniu, a tym samym dzieci i młodzież zyskały dodatkowe miejsce w ramach zagospodarowania im czasu wolnego.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, wychodząc naprzeciw zgłoszonym przez władze samorządowe Gminy Paczków potrzebom, w piątek 25 lipca otwiera dla turystycznego ruchu pieszego i rowerowego zamknięte do tej pory kładki technologiczne nad zaporami Zbiornika Topola oraz Zbiornika Kozielno.

Z przyjemnością informujemy, że Gminne Centrum Kultury pozyskało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na organizację stałej wystawy pt. „Twórcy i dzieje zespołu pałacowo-parkowego w Kamieńcu Ząbkowickim” w ramach programu Dziedzictwo kulturowe - priorytet 2 - Wspieranie działań muzealnych. 

Tym razem wędrówka rozpoczęła się na wysokości 860 m z Przełęczy Puchaczówki.

Wiodła ona zielonym szlakiem przez Czarną Górę (1205 m) - Jaworowa Kopę – Lesieniec –Igliczna (845 m) do Międzygórza. Podczas wędrowania mogliśmy podziwiać min. piękne górskie widoki jak również Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, Zaporę na Wilczce (102 m. dł. 29m.wys.), Wodospad Wilczki (drugi co do wysokości wodospadów w polskich Sudetach  22 m.) 


W ramach realizacji projektu współpracy pn. "DOLNOŚLĄSKIE  SMAKI" organizujemy wyjazdy na imprezy targowe, dlatego zwracamy się do wszystkich uczestników projektu z prośbą o deklarację wyjazdu na wybrane targi i zgłoszenie tego faktu mailowo: biuro@kws.org.pl lub telefonicznie 74 8148159.

W zakończonym w dniu 11.07.2014 r. naborze wniosków na działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju wpłynęło łącznie 9 wniosków, w tym na dodatkowe zadania 4 wnioski i 5 wniosków w naborze ogólnym na małe projekty.

W 2014 roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych, w Zakopanem, na Dolnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują producenci, żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy.

W dniu 7 lipca 2014 r. Marszałek Województwa Dolnośląskiego ogłosił nabór kandydatów do Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

MEGA WYDARZENIE w projekcie „DOLNOŚLĄSKIE  SMAKI” - naszym gościem będzie ROBERT MAKŁOWICZ  -  krakowianin, historyk, dziennikarz, publicysta, felietonista, pisarz, krytyk, recenzent, komentator, twórca, autor książek, specjalista, prekursor, propagator, popularyzator, społecznik, smakosz, degustator, koneser, znawca, miłośnik, amator, laureat, ekspert, osobowość, kosmopolita, monarchista, sybaryta, epikurejczyk, hedonista, bon vivant; podróżnik, eksplorator, tropiciel, obieżyświat, erudyta, gawędziarz, kolekcjoner, pasjonat, fascynat, entuzjasta, hobbysta, wielbiciel, mąż, ojciec …

W dniach 11 i 12 lipca będziemy gościć gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in.: Mesajah (11.07. godz. 20.00- 21.30), Coma (11.07. godz. 22.00-23.30), Turbo (12.07. godz. 20.00-21.30), Enej (12.07. godz. 22.00-23.30). 

Wojewoda Dolnośląski zarządził  przeprowadzenie na terenie województwa dolnośląskiego treningu akustycznego systemu ostrzegania mieszkańców, poprzez uruchomienie syren akustycznych OC  z uwzględnieniem następujących założeń:

W treningu powiatowym uczestniczą wszystkie gminy i zakłady posiadające system ostrzegania i alarmowania (syreny OC).

W treningu zostaną sprawdzone wszystkie syreny jednocześnie.

Trening odbędzie sie w dniu 4 lipca 2014 r. 

o godz. 12:00 "Alarm powietrzny"

o godz. 12:04 "Odwołanie alarmu"

W związku z brakiem odwołań od decyzji Rady dokonanej podczas posiedzenia Rady w dniu 06.06.2014 r. w sprawie oceny wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie LSR, nie ma zmian na listach operacji wybranych z dnia 06.06.2014 r.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Qwsi" zaprasza na bezpłatne spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla beneficjentów działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju (małe projekty, odnowa i rozwój wsi, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej) dotyczące przygotowania wniosków o płatność.

Kamieniec Ząbkowicki      TELEKOM.pl Sp. z o.o. - (C)opyright by TELEKOM.pl Sp. z o.o.